Hotel Bílý lev
+420 222 780 430
CZ CZ MENU
AVE Hotels facebookinstagramtripadvisoryelpgoogle+foursquare
Rezervace / Zjistit dostupnost   →
Rezervace
Datum příjezdu  
Datum odjezdu  
Dospělí
Děti / Malé děti   
Kód speciální nabídky/sazby (volitelné)
Zrušit
dvorek
pokoj
recepce
REKONSTRUKCEV OBDOBÍ OD 14. LEDNA DO POLOVINY BŘEZNA 2018 BUDE PROBÍHAT KOMPLETNÍ REKONSTRUKCE HOTELU, HOTEL BUDE V TOMTO OBDOBÍ UZAVŘEN! VYMĚNÍ SE VEŠKERÝ NÁBYTEK, PODLAHY I TEXTILNÍ MATERIÁL. SOUČASNĚ PROBĚHNE REKONSTRUKCE SPOLEČNÝCH PROSTOR. PO DOKONČENÍ REKONSTRUKCE BUDE HOTEL 4 HVĚZDIČKOVÝ.
Garance nejnižší cenyPři rezervaci ubytování přímo u nás Vám garantujeme nejnižší cenu.

Hotel Bílý lev

Hotel Bílý lev se nachází přímo v centru města Prahy, v jedinečné atmosféře čtvrti Žižkova, pouze tři stanice tramvají nebo patnáct minut pěšky od Václavského náměstí.

Tramvajová trasa nedaleko hotelu nabízí spojení na trasy pražského metra A a C a také přímé spojení rovnou do centra Prahy. V letních měsících oceníte i možnost příjemného posezení v prostorách hotelového atria.

Free WI-FI

Mapa

Kontakty

Adresa:

Cimburkova 20/275
Praha 3, 130 00
GPS: 50°5'9.564"N, 14°27'3.214"E

Recepce:

Telefon:+420-222 780 430
Mobil: +420-607 256 912
Fax: +420-222 780 465
E-mail: bilylev@avehotels.cz
Skype: bilylev.avehotels

Kudy k nám

Veřejnou dopravou:

Autobus: zastávka Tachovské náměstí,
č. 133, 175, 207, 909
Tramvaj: zastávka Lipanská,
linky č. 5, 9, 15, 26, 95, 98

Autem:

Historie hotelu a okolí

Hotel se nachází přímo v centru města Prahy, v jedinečné atmosféře čtvrti Žižkova. Inspirativní může být především v případě, pokud se v malých uličkách čtvrti Žižkov pokusíte najít i vzpomínky na druhou tvář města Prahy, svět malých žižkovských lidiček.

Žižkov

Kdo chce opravdu poznat Prahu v celé její kráse a historii, neměl by zapomenout zabývat se i životem jejích obyvatel. Ideálním východiskem pro toto poznávání je právě Žižkov, kde stojí hotel Bílý Lev. Žižkov byl od začátku budován jako dělnická čtvrť, bydlení pro pražské chudé, ale pracující obyvatele. Vznikla zde jedinečná čtvrť plná malých dvorků, pavlačí a úzkých uliček, které den co den po práci ožívaly životem svých obyvatel s jejich vlastními, nepsanými pravidly. V malých a často tmavých bytech se obyvatelé tísnili jen v zimních měsících, jak se oteplilo, vynášeli si ven své stolky, stavěli půllitry na okenní parapety, hráli karty, kouřili, popíjeli a klábosili. Příjemným pozůstatkem těchto časů je nepřeberné množství hospůdek a kaváren, v jejichž letních zahrádkách se dnes můžete osvěžit, a také malebnost úzkých uliček bývalé chudé čtvrti, která se zásluhou rozrůstající zástavby posunula až do srdce hlavního města. Dnes už nikdo jen tak neuvěří, že Žižkov býval periferií, ale důležitou periferií, pracovní síla jeho obyvatel byla pro Prahu tak nezbytná, že právě sem vedla jedna z prvních tramvajových tratí.

Parukářka

Bude-li vám v úzkých žižkovských uličkách přeci jen těsno, vydejte se do strání parku Parukářka. Začíná hned za Prokopovou ulicí východně od hotelu. Park Parukářka, který byl původně viniční a zemědělskou usedlostí, navazuje na vrch Svatého Kříže nad Žižkovem. Dnes je oblíbenou vycházkou trasou obyvatel i návštěvníků Žižkova, především pro jeho trasy na slunných svazích bývalé vinice. Nebylo tomu tak ale vždy, v padesátých a šedesátých letech minulého století byla Parukářka vyhrazena vojenským účelům, přímo pod vrchemje vybudován protiatomový kryt s vlastním zdrojem elektřiny i vody, určený pro asi 2500 osob. Dnes je část krytu neustále připravena k použití, část prostor je ale pronajata a slouží jako hudební klub nebo lezecká stěna.

Weblogo
AVE Hotels facebookinstagramtripadvisoryelpgoogle+foursquare

© Provozovatel: AVE a.s. zapsaná v obchodním rejstříku vedeném u Městského soudu v Praze, oddíl B, vložka 68 Pod Barvířkou 6/747, 150 00, Prague 5, IČO: 00505641, VAT: CZ00505641
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Souhlasím Další informace